Chcesz zaciągnąć kilka lokat? Sprawdź, czego warto dowiedzieć się w banku

Lokaty to produkty finansowe, które – w przeciwieństwie do kredytów – są obwarowane szeregiem uwarunkowań. Nic w tym dziwnego, gdyż z punktu widzenia banku, o wiele korzystniej jest pożyczyć pieniądze i na tym zarobić, niż pożyczyć od kogoś i ponieść z tego tytułu koszty. Jednym z takich uwarunkowań jest (bardzo często) brak możliwości zaciągania kilku lokat jednocześnie w jednym banku. Mimo to zdarza się, że niektóre banki umożliwiają założenie większej liczby depozytów. Czy taki krok jest opłacalny? Sprawdź to na lokatydlakazdego.com.pl .

Sprawdź sytuację w banku!

Zanim zdecydujesz się na założenie kilku lokat w konkretnym banku, lepiej dokładnie zorientuj się co do regulaminu obowiązującego w danej jednostce. Oczywiście, jeśli bank nie da Ci możliwości założenia kilku lokat jednocześnie, sprawa zostaje zamknięta. Jeśli jednak bank taką możliwość oferuje, może się okazać, że jest w tym jakiś haczyk. Czymś takim może być obniżenie oprocentowania, konieczność skorzystania z opcjonalnego rachunku oszczędnościowego, bądź też wymóg regularności wpłat. Gdy już to ustalimy, warto zwrócić uwagę na kolejne, istotne aspekty.

Jedna, czy kilka – o czym warto pamiętać?

Posiadamy stabilne środki, czy też istnieje ryzyko ich wypłacenia przed zakończeniem lokaty. Jeśli nie mamy pewności co do możliwości wypłaty, warto podzielić środki np. na lokatę a'vista i na lokatę terminową. Dzięki temu, stale będziemy posiadać dostęp do naszych aktywów i jednocześnie zmniejszymy ryzyko utraty odsetek do absolutnego minimum.

Minimalna kwota depozytu – każda lokata jest udzielana od określonej kwoty. Dzielenie posiadanych aktywów na kilka lokat musi być poprzedzone prostą analizą, która da odpowiedź na pytanie, czy pozostałe środki będą na tyle duże, by przynieść spodziewany efekt finansowy.

Dodatkowe warunki banku – tak jak wspominaliśmy wcześniej, bank może przedstawić dodatkowe uwarunkowania, które pozwolą na załóżenie kilku różnych lokat. Niektóre z nich mogą być powiązane z innymi produktami finansowymi, bądź usługami.

Jeśli inwestor posiada duże aktywa, warto je podzielić na kilka lokat ze względów bezpieczeństwa, czyli założyć je w różnych bankach. Oczywiście warto przedtem sprawdzić, do jakiej kwoty dany bank zabezpiecza określone depozyty. Dlatego z ekonomicznego punktu widzenia, założenie kilku lokat w jednym podmiocie nie jest opłacalne, czego nie można powiedzieć o kilku lokatach w jednym banku. Chyba, że posiadamy kwotę wyższą, aniżeli limit zabezpieczenia w BFG.

Kto może ubiegać się kredyt gotówkowy

Bardzo często zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego i tym samym podpisaniem umowy kredytowej która pozwoli nam skorzystać z dodatkowej gotówki która często może okazać się dla nas ogromnym zbawieniem. Niestety musimy pamiętać o tym, że bank nie każdemu chce pożyczać pieniądze dlatego wcześniej warto jest zasięgnąć informacji na temat tego kto faktycznie może skorzystać z kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy ma za zadanie w jak najszybszym czasie pomóc nam w uzyskaniu potrzebnej gotówki którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt ten charakteryzuje się tym, że jest on przyznawany bez poręczycieli, bez dodatkowych zabezpieczeń, często nawet bez zbędnych formalności które jak się okazuje zdecydowanie wydłużają ostateczny termin przyznania umowy.

Czego będzie od nas wymagał bank

Kredyt gotówkowy jest kredytem bardzo łatwo dostępnym i nie będziemy musieli spędzać w bankach kilku godzin aby dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Dzięki temu kredytowi zazwyczaj potrzebna gotówką będziemy mogli cieszyć się nawet w ciągu jednego dnia. Pamiętajmy jednak że ten kredyt nie jest skierowany do wszystkich zainteresowanych. Każdy bank przed wydaniem zgody kredytowej czyli decyzji będzie chciał wcześniej dokładnie sprawdzić swojego potencjalnego klienta, dzięki temu zmniejszy ryzyko finansowe.

A zatem jakie warunki musimy spełnić abyśmy mogli skorzystać z kredytu gotówkowego?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy musimy wskazać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, która będzie ustalona na podstawie naszych miesięcznych zarobków. Będzie wówczas wymagane przedstawienie odpowiednich zaświadczeń od naszego pracodawcy o formie zatrudnienia a także wysokości naszej miesięcznej pensji. Niektóre banki przyjmują także osobiste oświadczenie o wysokości swoich dochodów bądź też wyciąg z rachunku bankowego. Na podstawie tych dokumentów zostanie ustalona nasza zdolność kredytowa, a co za tym idzie maksymalna wysokość przyznanego nam kredytu.

Warunkiem który może mieć ogromny wpływ na ostateczną decyzję banku jest nasza historia kredytowa . Osoby które miły problem ze spłatą wcześniejszych zadłużeń mogą uzyskać negatywną decyzję banku w chwili kiedy ponownie będą chciały ubiegać się o nowy kredyt. W dalszym ciągu mnóstwo kredytów gotówkowych wiąże się z koniecznością prowadzenia w danym banku rachunku rozliczeniowego. W związku z tym zanim wypełnimy i złożymy wniosek o przyznanie nam kredytu gotówkowego upewnijmy się, czy nie musimy przypadkiem skorzystać z innych usług, oferowanych przez konkretną instytucję, czyli bank w którym planujemy zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Pamiętajmy także o tym, aby nie podpisywać żadnych dokumentów bez wcześniejszego zapoznania się z ich treścią. W szczegółowych zapisach umowy mogą być ukryte warunki które będą miały ogromny wpływ na całe nasze zobowiązanie kredytowe. Podpisując umowę zgadzamy się na wszystkie zapisy i warunki w niej zawarte.

Wybieranie dobrej pożyczki

Trzeba przyznać, że pożyczka, którą bierzemy zawsze kosztuje niezależnie od miejsca w którym podpisujemy umowę. Cechuje ją różne oprocentowanie, ale to właśnie tym parametrem się posługujemy przy jej wyborze. Jak wybrać dobrą pożyczkę? Sprawdź ją najpierw na kredytomania.eu i przekonaj się sam.

Na początku warto określić swoje potrzeby. Na co tak naprawdę potrzebujemy pożyczkę gotówkową? W banku nas by o to zapytali, ale w firmie oferującej takie pożyczki nie jest to potrzebne. Ważne jest dla nich, żebyśmy ją spłacili w terminie. Kolorowe reklamy często kuszą swoją treścią, ale nie należy podejmować decyzji od razu. Można się przez to naciąć na niekorzystne oprocentowanie. Kolejnym krokiem jest określenie czy zwrócimy całą sumę od razu czy też wybierzemy system ratalny. Myślą przewodnią powinno być także czy naprawdę jej potrzebujemy i czy nas na nią stać. Konsolidacja jest wyjściem ostatecznym, także jak go nie potrzebujemy to nie powinniśmy się na niego decydować. Najlepszą ofertę na rynku mają aktualnie szybkie pożyczki gotówkowe. Nie generują one żadnych ukrytych kosztów, bo funkcjonują bez oprocentowania i prowizji. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania możemy je otrzymać nawet w ciągu kilku minut.

Jeśli nam się wydaje, że propozycje powinniśmy porównywać tylko banki z bankami a parabanki z parabankami to żyliśmy w błędzie. Śmiało można porównać jedno z drugim. Nie musimy robić tego sami, gdyż w internecie istnieje mnóstwo porównywarek. Są przydatne zwłaszcza wtedy, jeśli narzekamy na brak wolnego czasu, aby to zrobić manualnie. W szybki sposób możemy otrzymać listę pożyczek, które spełniają nasze kryteria. Warto wyszukiwać pożyczki z obniżoną prowizją. Stawiając siebie przed wyborem czy chcemy pożyczkę bez prowizji czy też ubezpieczenia zawsze powinniśmy wybierać tą pierwszą opcję. Bowiem nie wiemy czy na pewno będziemy w stanie ją spłacić. Jeśli tak się nie stanie to zrobi to za nas firma ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie jest pewnym zabezpieczeniem w wypadkach losowych, które uniemożliwiają nam spłatę długu. Dobry kredyt to z pewnością taki, który posiada niską sumę zapłacenia prócz sumy podstawowej. Niska rata i cały kosz kredytu to dobra pożyczka.

Koszt pożyczki da się jednak obniżyć. Warto pamiętać o kilku przydatnych sztuczkach. Pierwszą z pewnością jest wyższe oprocentowanie zamiast wyższej prowizji. Mogłoby się wydawać, że to błędne myślenie, ale w praktyce wygląda to troszkę inaczej. Prowizja w tym przypadku jest obliczana jako procent danej kwoty, co wychodzi nam na plus. Nie warto przede wszystkim rezygnować w ubezpieczenia. Określona instytucja, która zdecydowała się Ci pożyczyć pieniądze musi mieć pewne zabezpieczenie w przypadku kiedy nie będziesz stanie spłacić pożyczki. Czasami można tylko z nich zrezygnować, ale większość firm świadczące pożyczki gotówkowe się na to nie godzi.

Pomijając te złote środki z pewnością każdy z nas może spróbować wynegocjować atrakcyjną ofertę pożyczki gotówkowej. Czasami długie rozmowy są bardziej opłacalne niż wzięcie pożyczki taką jaką nam oferują.

Zatwierdzenie pożyczki przy złej historii kredytowej – możliwe?

Jeśli masz złą historię kredytową, ale pilnie potrzebujesz pieniędzy na krytyczny wydatek, nie rozpaczaj: dzisiaj są dostępne pożyczki gotówkowe dla osób o niższym ratingu kredytowym z powodu takich rzeczy, jak:

  • spóźnione płatności na karcie kredytowej
  • spiętrzenie zbyt dużego zadłużenia
  • niewywiązanie się z pożyczki

Jest też plus z uzyskania zatwierdzenia pożyczki przy złej historii kredytowej: jeśli spłacisz ją na czas, możesz naprawić swoje finanse i stworzyć dobry profil kredytowy.

Posiadanie złego kredytu nie zawsze oznacza, że ??ktoś był nieodpowiedzialny. Nieoczekiwane rachunki medyczne, utrata pracy, klęska żywiołowa czy inna nagła sytuacja, jak kosztowna opłata za naprawę samochodu, mogą szybko zniszczyć twoje oszczędności i sprawić, że trudno będzie zapłacić rachunki, szczególnie jeśli żyjesz od wypłaty do wypłaty.

Posiadanie niskiego wyniku kredytowego może również wynikać z faktu, że dopiero zaczynasz i musisz jeszcze zbudować solidną historię kredytową. Konkluzja: Wiele osób ma niską ocenę kredytową bez własnej winy.

Wielu Polaków ma tak zły wynik kredytowy jak Ty lub gorszy!

Ponad jedna trzecia Polaków ma bardzo słabą ocenę kredytową, ale czy wiesz jak taki zły rating kredytowy wpływa na twoje życie? Wiele stresu związanego ze złym kredytem można złagodzić, gdy tylko zrozumiesz jego wpływ na twoje życie, jakie masz opcje i jak zacząć naprawiać kredyt.

Wyższe stopy procentowe.

Niska ocena zdolności kredytowej mówi kredytodawcom, że możesz być większym ryzykiem niewywiązania się z zobowiązań. W rezultacie kredytodawcy pobierają wyższe odsetki od pożyczkobiorców o wyższym ryzyku, aby chronić swoje inwestycje. Pożyczanie dużej sumy z marnym kredytem może oznaczać spore problemy.

Trudności w uzyskaniu zgody kredytowej.

Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niska - mniej pożyczkodawców będzie skłonnych podjąć decyzję o pozwoleniu na kredyt lub kartę kredytową. Jest to powszechna sytuacja dla osób parających się ze złym kredytem lub bez historii kredytowej. Student ubiegający się o pożyczkę, na przykład, może być zmuszony do podpisania umowy o pożyczkę, jeśli nie ma historii kredytowej.

Posiadanie słabej historii kredytowej może również utrudnić wynajem mieszkania lub uzyskanie umowy na fajny telefon, ponieważ właściciele nieruchomości i firmy telefoniczne sprawdzają również Twoją zdolność kredytową, zanim zaczną z tobą współpracować. Nawet jeśli zgodzisz się płacić rachunki w gotówce, nie może to umniejszyć ryzyka kredytowego dla właściciela lub firmy telefonicznej. Możesz zostać poproszony o zapłacenie wyższej kaucji. Ponieważ nie płacisz odsetek od mediów, jednorazowa prowizja z góry jest jak ubezpieczenie dla usługodawcy.

Ryzyko odnoszące się do złych historii kredytowych

Ludzie ze słabym ratingiem kredytowym będący w rozpaczliwej potrzebie pożyczek są także pierwszymi celami dla zwodniczych pożyczkodawców. Świadomość, że tacy są i polują na takich jak Ty - może uchronić Cię przed staniem się ich ofiarą. Możesz mieć z takim do czynienia na przykład, gdy pożyczkodawca gwarantuje ci pożyczkę bez sprawdzenia wiarygodności kredytowej i nie bierze pod uwagę twojej zdolności do spłaty.

Tak samo, gdy dostajesz bardzo krótki harmonogram spłaty, który jest trudny, jeśli nie niemożliwy do spełnienia. Albo gdy podczas procesu wypożyczenia jesteś proszony o zapłacenie opłat wstępnych podmiotowi lub osobie, która nie jest zarejestrowanym kredytodawcą w Polsce.

Pomocne banki

Zanim rozpoczniemy batalię o kredyt hipoteczny, musimy najpierw zawrzeć ze sprzedającym nieruchomość lub deweloperem umowę przedwstępną. Pomocą w tym przypadku może służyć nam pośrednik , który na naszą prośbę sprawdzi wszystkie dostępne na rynku oferty i dokona porównania. Możemy także sami wybrać tę propozycję, która wyda nam się najbardziej korzystna. Kredyty hipoteczne w żadnym stopniu nie wymuszają na nas wyboru jednej opcji kredytowania. Możemy z powodzeniem skorzystać z ofert wielu placówek, w których następnie złożymy wszelkie potrzebne do starania się o kredyt, wnioski. Na którąkolwiek ze ścieżek się zdecydujemy, warto poznać najbardziej istotne elementy, które złożą się na koszty zaciągniętego zobowiązania. Kredyty hipoteczne opierają się dziś w dużej mierze na zmiennym oprocentowaniu. Składa się na nie zarówno marża banku jak i stopa procentowa WIBOR. A co to takiego stopa procentowa? Jest to nic innego jak cena, po której banki pożyczają sobie wzajemnie pieniądze. Wysokość tej kwoty kształtuje przede wszystkim koniunktura rynkowa, która w żaden sposób nie jest zależna od banków. W ich gestii jest za to marża kredytowa i to ona w największym stopniu wpływa na koszt zaciągniętego kredytu, który dla każdego klienta jest najbardziej istotny w chwili, gdy decyduje się wybrać najatrakcyjniejszą dla siebie ofertę.

Stopa oprocentowania kredytów

Jedynym składnikiem, które jest niezmienny w czasie spłacania zadłużenia, jest marża. Jej wysokość określają przede wszystkim suma wkładu własnego oraz kwota kredytu jak również kondycja finansowa kredytobiorcy. Kredyty hipoteczne opierają się przede wszystkim na trzymiesięcznej stopie procentowej WIBOR 3M. Każdy bank dokonuje uaktualnienia stopy procentowej na podstawie okresów podanych w umowie. Przeważnie odbywa się to co kwartał. W gruncie rzeczy zmienia się wysokość oprocentowania zarówno kredytu jak i rat. Bardzo istotna informacją jest to, że każdy z dostępnych na rynku banków, zawsze podaje oprocentowanie w skali roku. Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu posiadają niezmienne stawki przez kilka pierwszych lat trwania umowy. Później kwota kredytu zmienia się w zależności od ustalonej marży na kredyt o zmiennym oprocentowaniu. Za udzielenie każdego kredytu banki naliczana prowizję. Jest to jednorazowa kwota wyliczana na podstawie wysokości otrzymanej sumy. Kwota ta waha się od 0 do 3 procent. Niższe stawki oprocentowania dotyczą przede wszystkim stałych klientów poszczególnych placówek bankowych. Jednak ci którzy dopiero zdecydowali się na współpracę z bankiem również są zobligowani do negocjowania stawek i warunków umowy.

Czy należy unikać ubezpieczenia kredytów?

Poziom marży jest o tyle ważny, że niektóre instytucje uzależnia od ich poziomu również wysokość prowizji. Dzięki temu mamy dostęp do równych wariantów kredytów, niską marżą i wysoką prowizją lub odwrotnie. Jeżeli jesteśmy właścicielami innej nieruchomości i planujemy jej sprzedaż celem szybszej spłaty zobowiązania, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się kredyty hipoteczne z niską lub zerową prowizją i wyższą marżą może okazać się dużo korzystniejszy. Jeśli zaciągamy wysoki kredyt, również wysokość prowizji może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Może być to znacznym obciążeniem dla naszego portfela. Kredyty hipoteczne to również szereg różnorakich ubezpieczeń. Te również wpływają na ich wysokość. Dlatego zanim podejmiemy decyzję dotyczącą konkretnego kredytu, należy bardzo dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Przydatne mogą okazać się dostępne nieodpłatnie kalkulatory kredytowe, które w znacznym stopniu ułatwią nam życie pod kątem znalezienia odpowiedniego dla nas rozwiązania. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się również zasięgnięcie opinii doradcy kredytowego, który rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.

Zdolność kredytowa przedsiębiorstw

Każdy kto stara się o jakikolwiek kredyt musi uzyskać zgodę banku. Taką zgodę bank wystawi nam na podstawie naszej zdolności kredytowej. Ma ona szczególne znaczenie dla samego bezpieczeństwa banku i właśnie dlatego zawsze jest sprawdzana zanim bank udzieli nam kredytów. Są co prawda kredyty na dowód, ale zazwyczaj wzięcie takiego kredytu wiąże się z dosyć wysokimi odsetkami od niego. Zdolność kredytową definiuje Prawo Bankowe, które określa ją jako zdolność do spłacenia kredytu razem z odsetkami w terminie jaki został przewidziany w umowie. Bank udzielając kredytów ma określone wymagania odnośnie kredytobiorcy. Liczy się jego zdolność kredytowa, ale nie tylko. Klient ma obowiązek przedstawić w banku stosowne dokumenty, które poinformują bank o wszystkich informacjach, które są niezbędne, aby można było prawidłowo wyliczyć zdolność kredytową.

Zdolność kredytową można zwiększyć jeżeli bierzemy taki kredyt ze współmałżonkiem. Dochody będą większe i tym samym będzie większa szansa, na otrzymanie większej sumy kredytu. ponadto jeżeli mamy już jakiś kredyt, czy pożyczkę warto pomyśleć o ich wcześniejszej spłacie zanim zdecydujemy się na kolejny kredyt. Stan naszego majątku i efektywność gospodarowania firmy jaką posiadamy są najważniejszymi czynnikami, jakie wpływają na naszą zdolność kredytowania. Jeżeli analiza naszego przedsiębiorstwa pokaże, że naprawdę dobrze ono prosperuje i istnieje na rynku już jakiś czas, bank uzna, że udzielenie nam kredytu ma minimalny poziom ryzyka. Bank analizując przedsiębiorstwo stara się przewidzieć jaka będzie jego sytuacja ekonomiczna i finansowa w przyszłości. Nie jest to łatwa analiza, ale jest niezbędna jeżeli przedsiębiorca stara się o naprawdę wysoki kredyt. Przedsiębiorstwa zwykle, jeżeli już składają wniosek o kredyt chcą otrzymać dosyć wysoki ten kredyt i najczęściej będą go spłacać przez wiele lat. Bank musi mieć gwarancję, że tak wysoka pożyczka nie będzie dla przedsiębiorcy zbyt dużym obciążeniem i nie będzie on w stanie tego kredytu na czas spłacić. Badanie zdolności kredytowej ma na celu uniknięcie sytuacji, kiedy dłużnik nie wywiąże się ze swoich obowiązków i nie będzie w stanie pospłacać na czas swoich zobowiązań. Bank może wówczas przez wiele lat próbować odzyskać swoje pieniądze.